PROTEZLER

PROTEZLER
Protez Göz Yapımı
 • Doğuştan veya sonradan gözünü kaybeden insanlarda göz yuvasına estetik amaçlı vücuda uyumlu takılan yapay gözlerdir. Merkezimizde yalnızca kişiye özel protez göz uygulaması yapılmaktadır.


  Saydam göz protez göz merkezi personeli bu en kapsamlı ve benzersiz hizmeti sunmak için son derece gelişmiş labaratuvarlarında yüksek kaliteli cihazlar ve dijital ortamda anatomi,tıp, biomedikal bilimler ve sanatsal yeteneklerden eşit derecede yararlanmaktadır.
 • Saydam Göz Kişiye özel Protez Göz Teknolojisi Nedir?
 • Kişinin göz yuvasından saydam göze özel ölçü alma teknikleri ile hazırlanan %98 uyum sağlayan benzersiz ve tescilli göz protez üretim sürecimizi tanımlamaktadır.Saydam gözde bulunan tüm hammadeler Amerika ve Almanya üretimi olup tüm belgelere sahiptir.
Saydam Göz Protezlerinin Hazır ve Diğer Protezlerle Kıyaslanması
 • Saydam Göz'de üretilen
  göz protezleri
  Göz çukuruna hakim, hareket kabiliyeti çok yüksek %98 renk ve doğal görünüm mevcut gözüne çok yakın eşleşme olanağı sunar.
 • Hazır Protezler
   Fabrikasyon protezlerdir. Fiyat bakımından cazip gelsede ölçüsü ve renkleri sınırlı olduğundan doğal görünüm sağlamazlar.Hasta açısından çok uyumlu değildir.
  Diğer Ölçülü Protezler
   Protezi yapan kişinin beceri,tecrübe ve sanatına göre çeşitlilik gösterir.Yani; her ölçülü protez başarılı bir protez değildir.
Kişiye Özel Protez Gözün Saydam Gözdeki Önemi?
 • Bebeklerde doğuştan oluşmamış gözlerde (anoftalmi,mikroftalmi) durumlarında göz yuvasının oküloplastik cerrahi ile beraber sıkı takip edilmesi,gelişimine göre göz yuvasının protez ve yardımcı ekipmanlarla büyütülmesi kemik yapısının gelişmesi ileride asimetri kafa tası kemiklerinin oluşmaması için önemlidir.
 • Ameliyatla alınan göz küresinin yerine özel ölçü alma tekniği ile aynı hacimde protez gözün yerleştirilmesi kişinin mükemmel uyumlu protez göz kullanma imkanı ile birlikte enfeksiyon riskini de ortadan kaldıracaktır.

  Göz yuvası ve çevresine radyasyon alan kişilerin göz yuvasının takiplerinin sıkı olması bu kişilerin asla takipsiz kalmaması saydam göz protez göz merkezi tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir.
Protez Yüz Yapımı( MAXİLLA FACİAL PROTEZLER )
 • Saydam göz, yüz protezleri ve yalnızca saydam göz de mevcut olan birkaç seçkin
  teknolojiden tasarlanmıştır.
 • Birçok hasta, seyahat kaynaklarından tasarruf sağlamak için yüzlerinin fotoğraflarını e-posta yoluyla veya whatsapp dan bir ön değerlendirme amacıyla fotoğraflarını gönderir.Son değerlendirmeler yapıldıktan sonra hastanın randevuları planlanır.Bu işlemler hastanın yüzünün durumuna göre 7 ila 10 gün sürebilir.
© 2020 Gökhan Web Tasarım Bütün Hakları Saklıdır.